DAJTO • NEDEĽA • 22:10

Perníkový tatko: 4. epizóda

22. 06 2014 00:15 | trinity
Perníkový tatko - 1*4 Diagnóza: Rakovina (Cancer Man)
Perníkový tatko - 1*4 Diagnóza: Rakovina (Cancer Man)

Jesse urobí osudovú chybu, keď sa sfetovaný totálne na šrot zjaví ako veľká voda u svojich hlboko veriacich rodičov...

Chvíľa pravdy nastala – teda aspoň čo sa týka choroby: Walter (Bryan Cranston) svojim najdrahším konečne povie, ako zle na tom vlastne zdravotne je. Pôvodne to chcel povedať len svojej žene, no keď tá sa pred rodinou úplne zosype, musí s pravdou von. Zúfalá Skyler (Anna Gunn) sa snaží samu seba i všetkých ostatných presvedčiť, že jej rodina ustojí aj túto ťažkú životnú skúšku, Marie (Betsy Brandt) je odhodlaná zabezpečiť Walterovi tím špičkových lekárov, čosi ako tím snov, a Hank (Dean Norris) mu zase sľúbi, že sa postará o jeho rodinu.

Jesse (Aaron Paul) urobí osudovú chybu, keď sa sfetovaný totálne na šrot zjaví ako veľká voda u svojich hlboko veriacich rodičov (Tess Harper a Michael Bofshever) a mladšieho brata Jakea (Benjamin Petry). Rodičia ho síce napriek pochybnostiam na pár nocí prichýlia, keďže vidia v akom je dezolátnom stave, no keď ich slúžka nájde v dome marihuanovú cigaretu, rozhodnú sa po zrelej úvahe, aj keď s ťažkým srdcom, Jesseho nadobro vyhodiť z domu. Paradoxne je to zrejme jediný raz, keď je v tom Jesse absolútne nevinne – ten džoint totiž patrí jeho podarenému mladšiemu bračekovi!

Marie splní, čo sľúbila, dohodne Walterovi termín so skúseným onkológom Dr. Delcavolim (David House). Nanešťastie už prvá konzultácia s ním, ešte než vôbec Walter začal s terapiou, stojí 5 000 dolárov! Lenže keďže kompletná liečba, ak sa ju teda Walter rozhodne postúpiť, zhltne skutočne nekresťanskú sumu peňazí – 90 000 dolárov -, je nútený predstierať, že ju bude dotovať zo svojho penzijného fondu - v skutočnosti však siahne po špinavých peniazoch zo svojho nového tajného zdroja príjmov. No keď lekár Waltera varuje pred mučivým utrpením, ktoré so sebou jeho liečba zákonite prináša – a to navyše bez akejkoľvek záruky, že bude vôbec úspešná -, a keď si Walter spočíta, že by rodinu strašne zadlžil a nechal by ju tu po svojej smrti napospas supom vymáhajúcim dlhy, začne váhať, či smrť predsa len nie je tým schodnejším východiskom...?

Sledujte v nedeľu, 22. júna, o 23.10!

Komentáre ( 0)