DAJTO • NEDEĽA • 22:10

16. 06 2014 00:05 | Alexandra Stahlová

Perníkový tatko: 3. epizóda

Hank sa rozhodne Walterovi juniorovi priamo z prvej ruky sprostredkovať, do akého hnusu vedie drogová závislosť!

Perníkový tatko: 3. a 4. epizóda
Perníkový tatko: 3. a 4. epizóda

Walter (Bryan Cranston) a Jesse (Aaron Paul) majú plné ruky práce s tým definitívne sa zbaviť Emiliových (John Koyama) pozostatkov, čo je riadne nepríjemná, ba až nechutná úloha - vzhľadom na to, že rozplesknutý, alebo skôr to, čo z neho ostalo, hneď na dvoch poschodiach... V pivnici spútaný drogový díler Krazy 8 (Max Arciniega), ktorý mal už tiež dávno voňať fialky odspodu, je zatiaľ živý a zdravý - teda, vzhľadom na udalostí uplynulých dní, aspoň do istej miery. Keďže mu je absolútne jasné, že ak Waltera nejakým spôsobom nezlomí, jeho chvíle na tomto svete sú definitívne zrátané, rozhodne sa zabojovať a... Podarí sa mu nasadiť Walterovi do hlavy chrobáka, keď spochybní Jesseho schopnosť udržať vôbec čokoľvek v tajnosti, pretože má skrátka totálne prefetovaný mozog! Je totiž naozaj veľmi presvedčivý a má pádne argumenty – Jesse v súčasnom rozpoložení skutočne neprezradí len to, čo nevie... Navyše sa Krazymu podarí apelovať na Walterovu ľudskosť a dobré srdce, a tak sa medzi väzňom a jeho katom neplánovane - a absolútne nevhodne - zrodí čosi ako porozumenie a dôvera. A to pre Waltera, ak sa rýchlo nespamätá, znamená obrovské nebezpečenstvo!

Medzičasom Skyler (Anna Gunn) svojím dosť nešikovným vypytovaním sa vzbudí u svojej sestry Marie (Betsy Brandt) podozrenie, že Walter junior (RJ Mitte) zrejme má menší problém s drogami, konkrétne s marihuanou. Požiada preto svojho manžela Hanka (Dean Norris), aby si s mladíkom, ktorého obaja milujú akoby bol ich vlastný, „priateľsky pohovoril“. Hank sa po počiatočnom váhaní tejto úlohy zhostí s gráciou jemu vlastnou a v pomerne drsnej lekcii sa rozhodne juniorovi priamo z prvej ruky sprostredkovať, do akého hnusu vedie drogová závislosť. Dosť ho však frustruje, že aj napriek nadľudskej snahe tým nedosiahne zamýšľaný efekt.

O niečo neskôr Hank spolu so svojím partnerom a ďalšími detektívmi z protidrogového pri výjazde do prérie kúsok za mestom natrafia na miesto, kde nedávno Walter s Jessem tak drsne prevzali Emiliov a Krazyho kšeft. A keď nájdu nový, superčistý, temer 90% pervitín, ktorý bol zjavne uvarený práve tu niekým výnimočným, rozbehnú rýchlosťou svetla novú protidrogovú akciu s krycím menom Ľadoborec (teda taký mal byť pôvodne, než Hanka prehlasovali jeho kolegovia), ktorej cieľom je nájsť nového silného hráča v tejto špinavej hre. Hank ani len netuší, že ho má priamo pod nosom – že by možno stačilo len natiahnuť ruku a...

Sledujte v sobotu, 21. júna, o 23.15!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.